Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Drzwi PCV – trwałość i przystępna cena

 

Wejściowe drzwi z PCV od dłuższego już czasu cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród właścicieli domów czy mieszkań, jak i budynków użyteczności publicznej. I wcale nie dziwi ów fakt, gdyż posiadają one wiele zalet. Niewątpliwym walorem drzwi wykonanych z polichlorku winylu, czyli z PCV jest ich cena. Stosowany do produkcji drzwi materiał jest relatywnie tani i łatwy w obróbce, stąd też pozwala na tworzenie różnorodnych modeli drzwi.

 

Nie jest to jednak jedyna zaleta tego produktu. Drzwi zewnętrzne z PCV charakteryzują się bowiem wyjątkową trwałością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki biologiczne i chemiczne. Najczęściej do uszczelniania drzwi wykonanych z PCV stosuje się piankę poliuretanową, a jako wypełnienie dodaje się elementy PCV, płyty MDF czy też blachę aluminiową. Co niewątpliwie sprawia, że są one stabilne i trwałe.

 

Ów produkt posiada też wielokomorową konstrukcję. Jeśli więc zależy nam na zakupie produktu, który będzie charakteryzował się dobrą izolacją cieplną i akustyczną, to wybór drzwi wykonanych z PCV będzie idealny. Można je więc śmiało montować w miejscach, które nie należą do najcichszych. Dzięki stalowym wzmocnieniom, drzwi PCV są dość masywne, stąd też stanowią dobre zabezpieczenie przed włamaniem.

 

Niewątpliwą zaletą drzwi wykonanych z PCV jest fakt, iż są one łatwe w pielęgnacji. Nie wymagają bowiem zbyt wielu zabiegów, prócz zwykłego przetarcia zwilżoną szmatką czy też konserwacji elementów ruchomych. Warto również podkreślić, że drzwi PCV są również odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, w szczególności wilgoci.

 

Osoby poszukujące produktu, którego eksploatacja nie będzie wymagała od nich poświęcania zbyt wiele czasu, z pewnością zainteresują się drzwiami PCV. Nie trzeba ich bowiem malować, a szeroki wachlarz wzorów i kolorów sprawia, że łatwo je dopasować nie tylko do elewacji budynku, ale również do wnętrza domu. Ten produkt, przy odpowiedniej konserwacji może nam posłużyć przez lata.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl