Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Fasady wentylowane – komfort i bezpieczeństwo

 

Fasady wentylowane są coraz częściej stosowanym w budownictwie rozwiązaniem, gdyż bez żadnych przeszkód mogą być montowane zarówno w budynkach murowanych, jak i tych posiadających konstrukcję szkieletową czy żelbetową. Charakterystyczną cechą fasad wentylowanych jest fakt, iż pomiędzy okładziną elewacyjną, a izolacją termiczną znajduje się szczelina powietrzna, umożliwiająca cyrkulację powietrza. Doskonale więc minimalizuje ryzyko występowania grzybów i pleśni, które jak wiemy wpływają niekorzystnie na zdrowie człowieka.

Fasady wentylowe Szczecin – dlaczego zdecydować się na to rozwiązanie?

Zaletą fasad wentylowanych jest fakt, iż doskonale sprawdzają się zarówno podczas wysokich, jak i niskich temperatur. Świetnie utrzymują ciepło w budynku, gdy za oknem spada temperatura, a podczas upałów sprawiają, że w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód. Dzięki takiemu rozwiązaniu wahania temperatur w żaden sposób nie wpływają na jakość życia mieszkańców oraz nie generuje dodatkowych kosztów. Jest to nietypowe, szczególnie w kraju, w którym szeroko używane są głównie klasyczne okna PCV i okna drewniane.

Fasady wentylowane, a zmniejszenie wilgoci

Tego rodzaju rozwiązanie bezpiecznie odprowadza wilgoć i parę wodną oraz minimalizuje dopływ zimnego powietrza, co w szczególności docenią posiadacze domów energooszczędnych. Szeroka gama fasad wentylowanych oraz bogaty wybór wzorów i kolorów sprawia, że z łatwością wybierzemy produkt idealnie dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Tego typu produkt pozwala nam stworzyć nieszablonowy i wyróżniający się spośród innych budynków obiekt. Fasady wentylowane sprawiają, że w celu zmniejszenia temperatury w ciepłe, letnie dni, nie trzeba dodatkowo montować rolet i przesłon okiennych.

Bezpieczne szklane fasady Szczecin

Osoby, które szukają fasad w pełni bezpiecznych, z pewnością wybiorą fasady wentylowane. To właśnie owa technologia zapewnia ochronę przeciwpożarową i zapewniają bezawaryjną eksploatację przez długi czas. Na uwagę zasługuje również fakt, iż fasady wentylowane stanowią doskonałą barierę dźwiękoszczelną. Sprawdzą się więc doskonale w budynkach położonych przy ruchliwych drogach czy w środku miasta. Nie trzeba ich również cyklicznie konserwować, a do usuwania zabrudzeń wystarczy zwilżona szmatka i odrobina zwykłego detergentu. Sprawia to, że jedynym kosztem, jaki poniesiemy w celu zabezpieczenia naszej fasady, jest zapewnienie profesjonalnego montażu, który da nam gwarancje 100% bezpieczeństwa.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl