Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Kurtyny szklane

Fasady z podwójną skórą zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak dlatego, gdyż zależy nam na zapobieganiu nagrzewaniu się budynków i szukamy rozwiązań charakteryzujących się niższą przepuszczalnością energii słonecznej od zwykłych okien PCV.

 

Tym, co wyróżnia fasadę szklaną z podwójną skórą, zwaną również szklaną kurtyną od innego rodzaju fasad, jest oczywiście dodatkowa, zewnętrzna warstwa, dzięki której nie potrzeba dodatkowych przesłon okiennych w celu zwiększenie izolacji termicznej.


Kurtyny szklane – podwójne fasady Szczecin

Obydwie fasady, nazywane często skórami są oddzielone od siebie komorą powietrzną, której szerokość oscyluje w granicach od kilku centymetrów do kilku merów. Jeśli zdecydujemy się zamontować w pustej komorze systemy mechanicznego zacieniania, zapewnimy tym samym szklanej kurtynie ochronę przed wiatrem i brudem. Zlecając montaż szklanych kurtyn profesjonaliści gwarantujemy sobie zmniejszenie kosztów ich konserwacji.

Zakup szklanej kurtyny Szczecin

Zaletą szklanej kurtyny jest fakt, iż skutecznie oddziela ona budynki mieszkalne czy biurowce od szumu wielkiego miasta, pozwalając jednocześnie na dopływ światła do wnętrza. Odpowiedni wybór szkła pozwala na osiągnięcie najlepszych parametrów akustycznych i termoizolacyjnych. Stąd też szklane kurtyny bardzo często montowane są na osiedlach usytuowanych przy hałaśliwych i często uczęszczanych drogach. Tego typu rozwiązanie nie tylko chroni przed szkodliwym hałasem i zapewnia komfort termiczny, ale również stanowi barierę dla różnego rodzaju zanieczyszczeń.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl