Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Okna aluminiowe, drewniane czy PCV – które wybrać?

 

Okna stanowią jeden z kluczowych elementów konstrukcyjnych każdego domu, mieszkania czy biura. Warto więc przy ich zakupie zwrócić uwagę nie tylko na kwestię estetyczną i wizualną, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Dzięki temu zmniejszysz straty ciepła i zapewnisz domownikom dostęp do naturalnego światła, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno – zimowym. Jakie okna będą więc najlepsze do Twojego domu? Podpowiadamy.


Materiał – tworzywo sztuczne, surowiec naturalny czy metal?

Na rynku dostępne są okna wykonane z drewna, aluminium i plastiku, czyli PCV. Te ostatnie, ze względu na swoją funkcjonalność, stosunkowo niską cenę oraz szeroką gamę wzorów i kolorów są najczęściej wybierane. Do produkcji okien PCV wykorzystywany jest wysokoudarowy polichlorek winylu, a wnętrza ich profili poprzedzielane są w ten sposób, by mogły tworzyć tzw. komory. Im większa ich liczba, tym skuteczniejsze zabezpieczenie przed utratą ciepła.

Okna drewniane będą doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniący ekologiczne i naturalne rozwiązania. Są niezwykle eleganckie, dzięki czemu wspaniale prezentują się w budynkach urządzonych w klasycznym, tradycyjnym stylu, tworząc przy tym ciepły klimat każdego wnętrza. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań ów produkt jest trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Wadą okien drewnianych, w przeciwieństwie do tych wykonanych z PCV, jest ich żmudna pielęgnacja.

Coraz większą popularnością cieszą się również okna aluminiowe, w których klienci doceniają nie tylko ich trwałość, ale również szeroki wachlarz kolorystyczny wykończeń. Aluminium jest lekkim materiałem, doskonale nadaje się więc do produkcji okien dużych rozmiarów.


Przeznaczenie – do mieszkania przy ulicy czy domu na uboczu?

Już na początku warto podkreślić, iż każde pomieszczenie ma odmienny charakter i wymaga zastosowania odrębnych rozwiązań. Wybierając okna do konkretnego wnętrza, warto więc wziąć pod uwagę te czynniki, które pozwolą na wybór optymalnych rozwiązań technologicznych. Mowa tu o nasłonecznieniu, lokalizacji źródeł hałasu czy też kondygnacji, na której znajduje się Twoje biuro, sypialnia czy pokój dzienny.

Aluminium jest materiałem bardzo plastycznym, stąd też pozwala na tworzenie wąskich profili, również takich o nietypowych kształtach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zwiększyć powierzchnię szyby, przez co Twoje pomieszczenie zyska maksymalne doświetlenie.

Jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, wybierz okna drewniane, które charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła oraz doskonałą izolacją akustyczną. Zapewnią Ci więc ochronę przed hałasem i sprawią, że w Twoim domu będzie przytulny klimat.

Okna PCV nie nadają się do dużych przeszkleń, jednakże zapewniają dobrą izolacyjność cieplną.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl