Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Okna Aluminiowe – idealne do nowoczesnych wnętrz i większych powierzchni

Zapoznaj się z ofertą na solidne i energooszczędne OKNA ALUMINIOWE:

OKNA ALUMINIOWE – Schüco

Aluminiowe okna Schüco to zapewnienie maksymalnej izolacyjności cieplnej, oraz spełnienie najwyższych wymogów architektonicznych w zakresie wzornictwa i technicznych rozwiązań. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szereg niestandardowych możliwości i nietypowych rozwiązań.

OKNA ALUMINIOWE – Aluprof

Oferujemy innowacyjny profil aluminiowy stanowiący gwarancję maksymalnego dostępu światła i różnorodności w zastosowaniu. Firma Okno-Projekt posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu co pozwala na wykonanie skomplikowanych konstrukcji okien aluminiowych.

Okna aluminiowe Szczecin

Okna aluminiowe cieszą się wśród konsumentów coraz większą popularnością. Coraz częściej stosuje się je zarówno w domach czy mieszkaniach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. I wcale nie dziwi ów fakt, gdyż znacznie różnią się od powszechnie stosowanych w wykończeniach wnętrz okien drewnianych, czy PCV. Główną ich zaletą jest przede wszystkim lekkość, co znacznie ułatwia ich montaż oraz transport. Okna aluminiowe są również niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania.

Zalety okien aluminiowych

Okna z aluminium posiadają bowiem doskonałe właściwości termoizolacyjne, niczym nie ustępując przy tym zaletom okien PVC oraz stolarce drewnianej, a przy tym są odporne na korozję. W profilach okiennych z aluminium często spotykane są przekładki termicznie o szerokości nawet powyżej 60mm, które doskonale chronią przed stratami ciepła z otoczenia. W budownictwie mieszkaniowym często stosuje się ciepłe profile aluminiowe. Do wypełnienia przestrzeni między szybami używany jest argon, a tafle rozdziela się ciepłymi ramkami dystansowymi. Decydując się więc na zakup takiego produktu zamiast klasycznych okien PCV mamy pewność, że zapewni nam on niezbędny komfort termiczny, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Zastosowanie najnowszych technologii sprawia bowiem, że możemy cieszyć się ciepłem, nie wydając przy tym kroci na rachunki za ogrzewanie.

Wytrzymałość okien aluminowych

Okna wykonane z aluminium są nie tylko odporne na uszkodzenia czy korozję, ale również na działanie czynników atmosferycznych, jak wiatry, śnieg, ulewny deszcz, a nawet grad. Nie odkształca się, utrzymując tym samym te same rozmiary nawet przy dużych wahaniach temperatur. Stolarka aluminiowa nie porasta grzybem czy pleśnią, jest również odporna na zawilgocenie. Nie sprawia również żadnych problemów podczas użytkowania. Wystarczy je co jakiś czas przetrzeć wodą z dodatkiem łagodnego detergentu, który nie zawiera chloru, octu oraz kwasów zasadowych. Metalowe elementy niemal w 100 % nadają się do recyklingu, są więc bardzo przyjazne dla środowiska. Wiele firm zajmujących się stolarką okienną oferuje profesjonalny montaż okien aluminiowych.

Okna aluminiowe z pewnością przypadną do gustu wszystkim osobom, którym zależy na stworzeniu nowoczesnego wnętrza. Ich ramy są niezwykle stabilne, pozwalają wiec na konstruowanie okien o większych rozmiarach, co jest trudniejsze do wykonania w przypadku okien PCV. Są więc najlepszym materiałem do obsadzania dużych i ciężkich przeszkleń. Możemy wybierać spośród okien zarówno błyszczących, jak i matowych, a także różniące się wewnętrznym i zewnętrznym wykończeniem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wzorów i kolorów, z łatwością dopasujemy je do każdego pomieszczenia. Warto podkreślić, że aluminium jest materiałem niezwykle plastycznym, stąd też można z niego wytwarzać okna w dowolnym, również bardziej finezyjnym kształcie. Dużym atutem okiennej stolarki aluminiowej jest również możliwość tworzenia okien narożnych oraz okien tarasowych. Pozwala to na osiągnięcie wspaniałego efektu wizualnego, przy zachowaniu innych zalet.

Okna aluminiowe Szczecin – cena

Jednak ze względu na dość wysoką cenę, w porównaniu z oknami PCV czy też stolarką drewnianą, okna aluminiowe najczęściej stosuje się w architekturze usługowej oraz użytkowej, rzadziej w budownictwie mieszkaniowym. Nasze realizacje okien aluminiowych za każdym razem robiły ogromne wrażenie.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl