Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Okna i drzwi antywłamaniowe – funkcjonalność i bezpieczeństwo

 

Okna antywłamaniowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i wcale nie dziwi ów fakt, gdyż wiele włamań do domów czy mieszkań odbywa się wcale nie przez drzwi, ale właśnie przez okna. Niewątpliwą zaletą tego produktu jest fakt, że poprawia bezpieczeństwo nie tylko osób, ale także i mienia. Warto więc zastanowić się nad zakupem okien antywłamaniowych, szczególnie jeśli mieszkamy na parterze, bądź często wyjeżdżamy z domu.

 

Tego typu produkt posiada antywłamaniowe szyby, które bardzo trudno rozbić, a po stłuczeniu nie wypadają one z ramy okiennej. Mocowane są bowiem mechanicznie lub za pomocą specjalnego, mocnego kleju. Warto również podkreślić, iż okna antywłamaniowe cechuje wyższa izolacja akustyczna niż w przypadku klasycznych okien PCV. Produkt ten posiada zamykane na klucz klamki oraz trzpienie ryglujące w kształcie grzybków. Uniemożliwia to otwarcie okna z zewnątrz oraz jego wyważenie czy podważenie.

Zakup okien antywłamaniowych Szczecin – jak wybrać?

Podczas zakupu okien antywłamaniowych warto więc zwrócić uwagę na ich klasę odporności, która stanowi główny parametr ochronny okien. Wybierając najniższą klasę ochrony przeciwwłamaniowej możemy być pewni, że nasze okno nie zostanie wyważone lub uszkodzone poprzez kopnięcie. Z kolei najwyższa klasa zapewnia ochronę przed wszelakimi czynnościami, również z użyciem łomów i innych ciężkich narzędzi, które dużo łatwiej poradzą sobie ze zwykłymi np. oknami aluminiowymi.

Montaż okien antywłamaniowych Szczecin

Warto również pamiętać, że okno antywłamaniowe, by spełniało wszystkie funkcje, powinno być odpowiednio zamontowane. Warto więc zlecić to fachowcom np. firmie Okno Projekt, która od lat zajmuje się oknami i drzwiami. Gdy samodzielnie zamontujemy okna nieprawidłowo, możemy mieć problem z reklamacją producenta czy odzyskaniem pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej. Profesjonalny montaż okien antywłamaniowych jest podstawą, która gwarantuje nam bezpieczeństwo.

Bezpieczne mieszkanie Szczecin- czy warto kupić drzwi antywłamaniowe?

By móc spać spokojnie warto również zastanowić się nad zakupem drzwi antywłamaniowych. Poza ich oczywistą funkcją, posiadają również wiele zalet. Drzwi antywłamaniowe charakteryzują się wysokimi parametrami izolacyjnymi, dzięki czemu kumulują ciepło w pomieszczeniu. Doskonale też chronią przed panującym na zewnątrz hałasem. Warto je więc zamontować w przypadku, gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy. Zwykle drzwi antywłamaniowe są wyborem przeznaczonym dla drzwi wejściowych.

Warto również podkreślić, iż drzwi antywłamaniowe są produktem trwałym i odpornym na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, w szczególności silnych powiewów wiatru i promieni słonecznych.

Drzwi antywłamaniowe – co je cechuje?

By drzwi antywłamaniowe jak najlepiej spełniały swoją rolę powinny być wyposażone w odpowiednie zawiasy. Montuje się też w nich specjalne bolce, bądź haki, które uniemożliwiają wyjęcie skrzydła z ościeżnicy. Im większa liczba rygli, tym większe bezpieczeństwo i ochrona przed włamaniem. Dzięki szerokiej gamie wzorów i kolorów bez problemu wybierzemy antywłamaniowe drzwi wejściowe dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, które idealnie będą pasowały do elewacji i wnętrza każdego budynku.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl