Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Okna specjalne


Okna Holenderskie (NL)

Okna do zadań specjalnych – bezpieczne i niezwykle funkcjonalne.

Jeśli zależy nam na tym, jasnych i dużych przestrzeniach, warto zastanowić się nad zakupem okien holenderskich. Mają one bowiem dość spore rozmiary, dzięki czemu bez problemu do wnętrz naszego domu będzie docierało dużo światła i słońca. Charakterystycznym elementem okien holenderskich jest profil o kanciastym kształcie, doskonale odwzorowujący klasyczne okna drewniane.

Okna holenderskie  – co je wyróżnia?

To, co wyróżnia okna holenderskie spośród wielu innych, istniejących na rynku, to oczywiście sposób ich otwierania. Tego typu produkt otwiera się bowiem na zewnątrz, co pozwala nam zaoszczędzić wiele miejsca w pomieszczeniu. Możemy również zdecydować się na okno holenderskie obracane w pionie i w poziomie. Dzięki takiej opcji mamy możliwość wyczyścić je z zewnątrz, nie wychodząc z pomieszczenia.

Energooszczędne okna holenderskie Szczecin

Okna holenderskie Okna NL mimo iż są bardzo duże, to jednak ich zaletą jest duża efektywność energetyczna. Nie generują więc dużych strat ciepła i sprawiają, że w pomieszczeniu panuje ciepła, przytulna atmosfera. Są również odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, w szczególności porywistego wiatru, który dociska okno, sprawiając, że zimne powietrze czy różnego rodzaju zanieczyszczenia nie dostają się do środka. Niewątpliwą zaletą okien holenderskich jest również ich bogata kolorystyka. Jeśli więc szukamy produktu, który ożywi naszą szarą elewację, takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę.


Okna Skandynawskie (Nordic)

Okna skandynawskie Nordic, podobnie jak holenderskie zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Są bowiem rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym, a przy tym również estetycznym. Wykonane z drewna okna skandynawskie otwierają się na zewnątrz, a nie do środka, jak jesteśmy przyzwyczajeni.

Okna skandynawskie, a ciężkie warunki pogodowe

Tego typu konstrukcja chroni przed wiatrem i chłodem, bowiem podczas silnych podmuchów okno jest dociskane do ościeżnic, zapewniając przez to szczelność. Nie dziwi więc fakt, że na zakup okien skandynawskich decydują się właściciele domów pasywnych i energooszczędnych. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się w budynkach położonych na otwartej przestrzeni – w górach czy na wybrzeżu, gdzie często wieje wiatr. Coraz częściej sięgają po nie właściciele mieszkań położonych na wyższych kondygnacjach. Dzięki temu, że z łatwością można je odwracać, ich mycie okien skandynawskich nie jest kłopotliwe. Są produktem łatwym w konserwacji i bezawaryjnym. Okna skandynawskie typu szwedzkiego są produkowane również w systemie okien drewniano- aluminiowym.


Angielskie Okna Gilotynowe (Sach)

Na rynkach europejskich jest wiele rodzajów okien otwieranych na zewnątrz. Wśród nich wyróżnić można prócz okien holenderskich i skandynawskich, również okna angielskie. Skrzydła zewnętrze tego typu okien sprawiają, że w pomieszczeniu mamy dużo więcej miejsca. Doskonale więc sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, czy też domach o konstrukcji modułowej. Profil angielski wykorzystuje się m.in. w konstrukcji prostych okien PCV. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się wszystkim osobom kochającym kwiaty. Będą mogły bowiem bez przeszkód umieszczać je na parapetach. Okna angielskie pozwalają też na montaż wszelkiego rodzaju rolet czy żaluzji. Charakteryzują się atrakcyjnym wzornictwem, a szeroki wachlarz wzorów i kolorów sprawia, że bez problemu dopasujemy je do każdego rodzaju elewacji. Okna angielskie otwierane do zewnątrz można zarówno uchylić, jak i całkowicie otworzyć poprzez ich płynną regulację stopnia rozwarcia. Dzięki temu, że są produkowane z najwyższej jakości komponentów, charakteryzują się niezwykłą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, w szczególności wiatru i promieni słonecznych.

Angielskie okna gilotynowe Szczecin

Angielskie okna typu sash, zwane gilotynowymi cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne i pod wieloma względami przewyższa okna tradycyjne. Okna gilotynowe nadają się przede wszystkim do małych pomieszczeń, bowiem nie zabierają dużo miejsca. Stąd też najczęściej montuje się je w łazienkach, toaletach czy też na schodowych podestach. Zaletą okien gilotynowych jest niezwykle łatwa obsługa, a możliwość pozostawienia ich w dowolnym położeniu sprawia, że beż żadnych przeszkód możemy wywietrzyć każde pomieszczenie.

Okna gilotynowe – idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni

Okna gilotynowe doskonale sprawdzą się też w kuchni – zamontowane nad blatem czy zlewozmywakiem. Takie rozwiązanie nie będzie sprawiało kłopotu przy otwieraniu okna i pozwoli wyeliminować panującą w pomieszczeniu wilgoć. Warto również podkreślić, że okna gilotynowe są niezwykle bezpieczne, bowiem dzięki nowoczesnemu mechanizmowi nie otworzą się same podczas gwałtownych podmuchów wiatru. Samoistnie nie przesuną się także z góry na dół, nie musimy się więc obawiać, że dojdzie do jakiegoś wypadku. Aby mieć gwarancję bezpieczeństwa, warto zainwestować w profesjonalny montaż okien gilotynowych, wykonany przez specjalistę.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl