Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Rolety nadstawne – ciekawa alternatywa dla tradycyjnych rolet zewnętrznych

 

Rolety nadstawne, zwane również nakładanymi czy też nasadkowymi są coraz częściej wybierane, ze względu na to, że posiadają wiele zalet. Warto jednak zdać sobie sprawę, że ich montaż musimy zaplanować już w momencie budowy domu, bądź wymiany stolarki okiennej. Rolety nadstawne są bowiem zakładane bezpośrednio na ramie okiennej, do której przykręca się prowadnice, a całość montuje we wnęce okna. W efekcie skrzynka rolety nadstawnej jest niewidoczna i nie psuje całej aranżacji budynku. Doskonale nadaje się więc do każdego budynku, bez względu na to jaki styl architektoniczny on reprezentuje. Dzięki dostępnej szerokiej gamie kolorów, możemy bez problemu dobrać kolor skrzynki i prowadnic do posiadanej stolarki okiennej. Warto jednak podkreślić, że w przeciwieństwie do rolet podtynkowych, rolety nasadkowe montowane są razem z oknami. Nie ma więc możliwości, by je założyć na istniejącej już stolarce okiennej.

Rolety nadstawne – łatwy i szybki montaż Szczecin

Zaletą rolet nadstawnych jest również ich szybki i bezproblemowy montaż. W momencie pojawienia się jakiejkolwiek awarii, w łatwy sposób dotrzemy również do skrzynki, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne, a dzięki możliwości wyboru różnych opcji sterowania w tym wersji elektronicznej, z obsługą rolet nadstawnych poradzi sobie nawet największy laik. Z pewnością przypadną więc do gustu wszystkim osobom, które cenią sobie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania.

Rolety nadstawne, a izolacja termiczna

Warto też podkreślić, iż rolety nadstawne cechuje znakomita przenikalność termiczna. Ich montaż zapewni nam więc ciepło i sprawi, że w naszym domu zapanuje przyjemny klimat. Dodatkowo istnieje możliwość docieplenia skrzynki specjalną matą izolacyjną, dzięki czemu spełnione zostają wymagania w zakresie ochrony cieplnej budynku. Decydując się na zakup rolet nadstawnych możemy mieć pewność, że nasze wnętrze w sezonie letnim będzie chronione przed przegrzaniem, a zimą stworzymy skuteczną barierę przed chłodem. Dzięki czemu przez cały rok będziemy się cieszyć optymalną temperaturą. Jest to aspekt ważny przy wyborze rolet i przesłon okiennych.

Rolety nadstawne Szczecin – mocna i dźwiękoszczelna konstrukcja

Zaletą rolet nakładanych jest również fakt, iż ich mocna konstrukcja, wykonana z najnowocześniejszych materiałów zabezpieczają przed włamaniem. Odpowiednie dobrane parametry dźwiękochłonne sprawiają, że rolety doskonale tłumią pochodzący z zewnątrz hałas. Wszystko to sprawia, że we własnym domu będziemy czuli się bezpiecznie i w spokoju zrelaksujemy się przy dobrej książce, czy ulubionym serialu.

Rolety nadstawne, sposób na komary?

Jeśli szukamy rozwiązania, które zapewni nam ciepło, ochroni przed hałasem i nieproszonymi gośćmi, a przy tym sprawi, że do wnętrza nie będą wlatywały owady, to wybór rolet nadstawnych będzie strzałem w dziesiątkę. Decydując się bowiem na taki zakup, bez problemu możemy zastosować moskitierę, która jest wbudowana w skrzynkę. W ten sposób raz na zawsze pozbędziemy się uciążliwego bzyczenia. Roleta nakładana z moskitierą skutecznie chroni nie tylko przed owadami, ale również stanowi barierę przed wszelkiego rodzaju pyłami, zanieczyszczeniami, czy nawet liśćmi, których w sezonie jesiennym nie brakuje.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl