Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Żaluzje fasadowe – doskonale chronią przed słońcem i spojrzeniami sąsiadów


Żaluzje fasadowe doskonale wpasowują się nowoczesne trendy współczesnego budownictwa. Montowane są zarówno w domach jednorodzinnych czy na osiedlach, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Dzięki temu, że żaluzje fasadowe są dość lekkie, a ich budowa jest niezwykle prosta. Można je również montować w budynkach posiadających duże przeszklenia.

Ważnym elementem żaluzji fasadowych są aluminiowe poziome lamele, połączone linkami i umieszczone wewnątrz ramy prowadnic. Możemy też spotkać wersję pozbawioną prowadnic. Lamele przybierają różne wielkości i kształty, dzięki czemu z łatwością znajdziemy takie, które trafią w nasz gust. Na rynku dostępne są różne rodzaje żaluzji fasadowych, które różnią się między sobą nie tylko kolorem i kształtem, ale również materiałem, z którego zostały wykonane. Są dobrą konkurencją dla rolet nadstawnych oraz zewnętrznych rolet podtynkowych.


Wybór żaluzji Szczecin – jaki materiał wybrać?

Najbardziej popularne są żaluzje aluminiowe, możemy jednak zdecydować się też na zakup żaluzji fasadowych drewnianych, które występują w modelu harmonijkowym, stałym czy przesuwnym. Warto również podkreślić, że dzięki pokryciu lameli wysokiej jakości lakierem, żaluzje fasadowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Żaluzje fasadowe – idealne na lato

Podstawową zaletą tych eleganckich osłon okiennych jest fakt, iż są w stanie zatrzymać nawet 80 % światła, dzięki czemu doskonale chronią przed działaniem promieni słonecznych, dając poczucie przyjemnego chłodu. Ich działanie szczególnie docenimy podczas letnich upałów. Żaluzje fasadowe są więc doskonałą alternatywą dla klimatyzacji. Zapewniają nam bowiem przyjemne ciepło w zimne wieczory i sprawiają, że gdy na zewnątrz temperatura znacznie wzrasta, możemy odpoczywać w idealnych warunkach. Dzięki wytworzonej pomiędzy oknem a żaluzją poduszce powietrznej, niwelujemy straty energii, co przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania domu czy budynku użyteczności publicznej. Rozwiązanie to jest idealnym uzupełnieniem np. dla okien drewnianych, które cechują się gorszą izolacją niż okna PCV.

Żaluzje fasadowe, a rolety 

Warto również podkreślić, że w przeciwieństwie do rolet, montując żaluzje fasadowe możemy regulować kont padania światła oraz jego intensywność, obracając lamele o nawet 180 °. Pozwala nam to więc dostosować poziom zaciemnienia wnętrza do naszych indywidualnych potrzeb. Jest to rozwiązanie dające więcej możliwości niż skorzystanie ze screenów. Dzięki żaluzjom fasadowym zyskujemy więcej intymności, bowiem to właśnie one doskonale chronią nas przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Przy czym nie musimy całkowicie zasłaniać okien.

Żaluzje fasadowe automatyczne – montaż Szczecin

Jeśli zależy nam na komforcie użytkowania, możemy zdecydować się na montaż żaluzji fasadowych, sterowanych automatycznie, dzięki czemu wszystkie czynności wykonamy przy użyciu pilota. Istnieją również modele wyposażone w czujniki pogodowe, które można podpiąć do systemu inteligentnego zarządzania domem i obsługiwać przy pomocy smartfona. Jeśli chcielibyśmy zdecydować się na zautomatyzowane żaluzje fasadowe, warto skonsultować się ze specjalistą, gdyż ich profesjonalny montaż gwarantuje komfort korzystania.

Żaluzje fasadowe – montaż antywłamaniowych przesłon okiennych Szczecin

Podobnie jak w roletach zewnętrznych, także i w przypadku żaluzji fasadowych istnieje możliwość zamontowania specjalnego rygla, który ochroni nas przed nieproszonymi gośćmi. Takie żaluzje antywłamaniowe cieszą się coraz większą popularnością zarówno w dużych miastach, jak i w obiektach wybudowanych na uboczu. Warto również podkreślić, że przy całkowitym ich zasłonięciu jesteśmy w stanie stworzyć barierę akustyczną, która skutecznie ochroni nas przed dobiegającym z zewnątrz hałasem.

Jeśli więc poszukujemy rozwiązania, które doskonale zaciemni nasze pomieszczenia, a przy tym będzie posiadało jeszcze inne funkcje, to z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu żaluzji fasadowych.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl