Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Okna aluminiowe profil Schüco

Okna wykonane z Aluminium – profil Schüco

Innowacyjne rozwiązania systemowe

Systemy okienne marki Schüco spełniają najwyższe wymogi techniki budowlanej, począwszy od ramy, aż po konstrukcyjne połączenie okna ze ścianą. Specjalne profile, okucia i przeszklenia gwarantują solidną ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, hałasem i włamaniem. Ponad milion okien i drzwi sprzedawanych rocznie to najlepszy dowód zaufania inwestorów do jakości, którą od lat kieruje się firma Schüco.
Aluminiowe okna i drzwi Schüco dzięki niewielkiej widocznej szerokości profili zwiększają powierzchnię szyby, co zapewnia większy dostęp światła i przyjemną atmosferę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą okien na bazie profili aluminiowych firmy Schüco.


1. OKNA ALU – AWS 90 SI – solidny i łatwy w konserwacji produkt

Aluminiowe okna Schüco AWS 90 SI wyróżniają się niezwykłą lekkością, trwałością oraz odpornością na korozję. Charakteryzują się też wysokim poziomem właściwości elektrostatycznych. Aluminiowe kształtowniki okienne nie przyciągają kurzu, dzięki czemu okna bardzo łatwo jest utrzymać w czystości – wystarczy tylko przetrzeć je lekko zwilżoną szmatką.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż aluminiowe okna Schüco AWS 90 SI to produkt ekologiczny, wyprodukowany w odpowiedzialny i zrównoważony sposób, w pełni podlegający procesom recyklingu. Idealnie wpasują się więc w budownictwo eko, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Dzięki specjalistycznym systemom okuć zapewniającym różne sposoby otwierania aluminiowe okna AWS 90.SI zapewniają najwyższy komfort użytkowania.


Właściwości i zalety okien ALU – AWS 90 SI:

 • najwyższa izolacyjność cieplna przy głębokości zabudowy profilu 90 mm oraz wartościach Uf od 0,71 W/m²K
 • średnia wartość Uf na poziomie 1,0 W/m²K, współczynnik Uw = 0,8 W/m²K (przy szerokości zewnętrznej profilu 117 mm) i  Ug = 0,6 W/m²K (z ramką międzyszybową z tworzywa sztucznego)
 • koekstrudowana uszczelka środkowa z płetwą
 • poszerzona strefa izolacyjna z dzięki termicznym przekładkom piankowym
 • szeroki asortyment profili do różnych wariantów zastosowań
 • kompatybilność z drzwiami Schüco ADS 90.SI


2. OKNA ALU – AWS 75 SI – doskonała izolacyjność cieplna

System okien aluminiowych Schüco AWS 75 SI to połączenie doskonałej izolacyjności cieplnej, występującej dotychczas tylko w niektórych oknach drewnianych, bądź wykonanych z tworzywa sztucznego z zaletami surowca, z którego są produkowane. Dzięki temu ów produkt jest niezwykle wytrzymały i trwały, a przy tym zapewni ciepło w Twoim domu, mieszkaniu, biurze, bądź budynkach użyteczności publicznej. Nie bez przyczyny są to okna energooszczędne „premium” najnowszej generacji, czyli „oszczędzające energię bez kompromisów”. Okna Schüco AWS 75 SI zapewni Ci maksymalną oszczędność energii i wyraźne obniży koszty Twojego ogrzewania.

Tak dobre wyniki można było uzyskać dzięki zwiększeniu strefy izolacji cieplnej, optymalizacji uszczelnienia środkowego oraz poprawie izolacji cieplnej w strefie krawędzi szyby z zastosowaniem dodatkowych izolatorów z kompozytu piankowego.

Wyposażenie okien Schüco AWS 75 SI w ukryte okucia Schüco AvanTec oraz Schüco TipTronic sprawia, że spełniają on najwyższe wymagania dotyczące nie tylko wyglądu samego produktu, ale także i komfortu podczas jego użytkowania.


Właściwości i zalety okien ALU – AWS 75 SI:

 • doskonała izolacyjność cieplna: współczynnik przenikania ciepła dla okna Uw od 0,77 W/m²K;
 • zwiększona stabilność dzięki głębokości zabudowy 75 mm;
 • najwyższy komfort obsługi dzięki różnym sposobom otwierania;
 • harmonijny wygląd zewnętrzny dzięki najmniejszej widocznej szerokości ramy okna (od 67mm);
 • poszerzona strefa ochrony cieplnej dzięki przekładkom ze spienionymi izolatorami
 • obwiedniowa, optymalna do montażu uszczelka środkowa – jako opcja, dzięki której zapewniona jest efektywniejsza obróbka i redukcja procesów koniecznych do wykonania;
 • łatwiejsza obróbka izolacji wrębu przyszybowego dzięki kształtownikom: koniec z ręczną, czasochłonną obróbką i skrócenie czasu montażu;

OKNA ALU – AWS 75 SI – funkcjonalność i estetyka

Okna aluminiowe Schüco AWS 75 posiadają wąskie profile, zapewniające im maksymalną przezierność. Dzięki temu Twoje wnętrza będą doskonale doświetlone, a Ty będziesz mógł pracować i odpoczywać w komfortowych warunkach – w jasnych pomieszczeniach. Obsługa okien aluminiowych Schüco AWS 75 SI jest bardzo prosta, dzięki zastosowaniu różnych możliwości otwierania.

System okien o wysokiej izolacyjności cieplnej Schüco AWS 75 SI, tzw. Super Insulation i wartości Uf rzędu 1,4 W/m2K dla okna standardowego, wprowadza nowy standard ochrony cieplnej dla okien aluminiowych, nie wpływając przy tym negatywnie na komfort i wzornictwo.

Okna Schüco AWS 75 SI cechują się niepowtarzalnymi zaletami konstrukcyjnymi, które wynikają z użycia aluminium. Są więc trwałe i niezwykle wytrzymałe oraz stabilne, co jest bardzo ważną cechą, szczególnie w budownictwie pasywnym. Dzięki różnorodnym możliwościom wzorniczym z łatwością dopasujesz je do każdego budynku. Nie musisz ograniczać się do okien PCV  oraz drewnianych. Również w przypadku okien aluminiowych dużych rozmiarów, używanych np. jako okna tarasowe.

 


ZAPOZNAJ SIĘ Z PREZENTACJĄ OFEROWANYCH SYSTEMÓW ALUMINIOWYCH MARKI SCHÜCO


© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl