Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Systemy przeciwpożarowe – dzięki nim będziesz mógł spać spokojnie

 

Mimo iż we współczesnym budownictwie stosowanych jest wiele rozwiązań technicznych, mających na celu nie dopuszczenie do rozprzestrzeniania się ognia, warto jednak zastanowić się nad wykorzystaniem systemów przeciwpożarowych we własnym domu. Tego rodzaju zabezpieczenia pozwolą nam na szybką ewakuację, gdy w budynku pojawi się ogień.

Drzwi przeciwpożarowe Szczecin – gdzie zastosować?

Drzwi przeciwpożarowe powinniśmy zamontować nie tylko w budynkach, w których są kotłownie, ale również wszędzie tam, gdzie znajdują się materiały łatwopalne czy chemikalia. Ich obecność jest bardzo ważna, bowiem powstrzymują rozprzestrzenianie się ognia oraz niwelują zadymienie innych pomieszczeń. Zaletą drzwi przeciwpożarowych jest również fakt, że skutecznie chronią budynek oraz wszelkie znajdujące się w nim instalacje przez zniszczeniem. Zwykłe drzwi najczęściej nie zapewniają takiego komfortu. I mimo że montaż systemów przeciwpożarowych w budownictwie jednorodzinnym nie jest żadnym wymogiem, to jednak warto zadbać o bezpieczeństwo – swoje i swojej rodziny i zdecydować się na zakup drzwi przeciwpożarowych. Jest to szczególnie ważne, gdy palimy w piecu czy kominku lub posiadamy kuchenkę gazową. Obecnie producenci stolarki drzwiowej i okiennej oferują nam ogromny wybór tego rodzaju produktów, które są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne, więc nadadzą się nie tylko, jako drzwi wejściowe, ale i w pomieszczeniach, dopełniając ich wystrój.

Montaż okien przeciwpożarowych Szczecin

Montaż okien przeciwpożarowych staje się coraz bardziej popularny w prywatnych domach i mieszkaniach. Stosowanie, zaś takiego rozwiązania w budynkach użyteczności publicznej jest regulowane odpowiednią ustawą.

Okna przeciwpożarowe – Zalety

Niewątpliwą zaletą okien przeciwpożarowych jest fakt, iż wykonane są one z trwałych i odpornych na działanie nie tylko ognia, ale również szkodliwych warunków atmosferycznych materiałów. Ponadto okna przeciwpożarowe spełniają wszystkie tradycyjne funkcje okien – zapewniają doskonałą izolację termiczną, są dźwiękoszczelne i nie sprawiają kłopotów w późniejszej eksploatacji. Decydując się więc na zakup okien przeciwpożarowych mamy pewność, że ów produkt posłuży nam przez lata, nawet w ekstremalnych warunkach. Materiały wykorzystywane do konstrukcji okien przeciwpożarowych jakością znacznie przewyższają zwykłe plastikowe okna PCV oraz klasyczne okna drewniane.

Systemy przeciwpożarowe – klapy oddymiające

Do systemów przeciwpożarowych należą również klapy oddymiające, których zadaniem jest ułatwianie ewakuacji podczas pożaru oraz odizolowanie części pomieszczeń od szkodliwego dymu i toksycznych gazów. Odprowadzają one z zamkniętych pomieszczeń dym na zewnątrz budynku, chroniąc tym samym nie tylko nasze życie, ale również mienie. 

Zaletą klap oddymiających jest również fakt, iż mogą też pełnić funkcję wentylacyjną, bądź oddymiająco – wentylacyjną.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl