Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Rolety zewnętrzne podtynkowe – doskonała ochrona akustyczna i cieplna każdego budynku

 

Rolety zewnętrzne cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich zalety doceniamy nie tylko latem, ale przez cały rok. Zabudowa rolet podtynkowych i sposób ich montażu sprawiają, że prezentują się niezwykle elegancko, nadając każdemu budynkowi nowoczesnego wyglądu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w nowych domach, jak i tych mających za sobą już trochę historii.

Rolety podtynkowe – montaż Szczecin

Rolety podtynkowe mogą być montowane na dwa sposoby. Pierwszy wariant polega na instalacji rolety podtynkowej bezpośrednio na murze domu. Oczywiście odbywa się to z zachowaniem stosownej grubości ocieplenia. Druga metoda przewiduje montaż rolety zewnętrznej bezpośrednio w znajdującej się w nadprożu wnęce, którą musimy wcześniej przygotować. Warto podkreślić, że tego typu prace dobrze jest zaplanować jeszcze przed dociepleniem budynku. W ten sposób bez problemu możemy zamontować skrzynkę, nakładając jej przednią część na elewację w taki sposób, by nadproże było chronione przed silnym mrozem, a po montażu rolet nie pozostał żaden ślad. Taki montaż rolet zewnętrznych ułatwia nam dotarcie do skrzynki w przypadku, gdy wymaga ona konserwacji, bądź wystąpi jakaś awaria.

Rolety zewnętrzne podtynkowe – zalety

Zaletą zewnętrznych rolet podtynkowych jest to, że ich montaż nie wiąże się z żadną ingerencją w konstrukcję okna czy też nadproża, przez co nie musimy martwić się o utratę izolacyjności termicznej budynku. Rolety podtynkowe pozwalają więc zmniejszyć wydatki na energię elektryczną, nawet o 30% w skali całego roku. A wszystko to zawdzięczamy konstrukcji rolet podtynkowych, a dokładnie wytwarzanej między oknem a roletą poduszce powietrznej, która jest doskonałym izolatorem. Rolety zewnętrzne doskonale chronią również przed śniegiem, mrozem czy też wiatrem, tworząc swoistego rodzaju tarczę izolacyjną. Latem, zaś skutecznie chronią wnętrze przed działaniem promieni słonecznych, sprawiając, że w budynku panuje przyjemny chłód.

Zakup rolet zewnętrznych Szczecin – idealne rozwiązanie

Jeśli szukamy funkcyjnego, a zarazem estetycznego rozwiązania, to wybór zewnętrznych rolet podtynkowych będzie idealny. Ich konstrukcja najczęściej wykonana jest z komponentów aluminiowych, które nie tylko są lekkie i wytrzymałe, ale również ładnie wyglądają. Skutecznie też chronią przed wizytą nieproszonych gości. Rolety wykonane z tego surowca będą estetycznie pasować do okien aluminiowych, ale i będą stanowić oryginalny kontrast dla naturalnych okien drewnianych.

Zaletą rolet podtynkowych, jest również fakt, iż skutecznie chronią pomieszczenie przed hałasem z zewnątrz. Warto więc pomyśleć o ich montażu, jeśli mieszkamy czy pracujemy przy głównej ulicy, bądź nasze okna skierowane są na plac zabaw. Przy odpowiednim doborze akustycznym drzwi wejściowych, okien oraz rolet  w naszym domu zapanuje błoga cisza, co pozwoli nam odpocząć po ciężkim dniu.

Rolety zewnętrzne podtynkowe – sterowanie manualne, czy automatyczne?

Warto też podkreślić, że montując zewnętrzne rolety podtynkowe, możemy sposób ich obsługi dostosować na swoich indywidualnych potrzeb. Tradycyjne sterowanie ręczne polega na zwijaniu sznurka lub taśmy. Jeśli zdecydujemy się na wybór sterowania przewodowego, wówczas podnoszenie i opuszczanie rolet podtynkowych odbywa się przy pomocy zamontowanego na ścianie wyłącznika. Kolejną opcją, która z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom jest sterowanie radiowe z wykorzystaniem pilota, programatora czy specjalnych czujników.

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl