Skontaktuj się z nami
+48 728 175 523
+48 880 905 248

Okna wykonane z Aluminium – profil Aluprof MB 86

 

Aluprof MB 86 – idealne do nowoczesnych projektów

 

Poszukując nowoczesnych, a zarazem trwałych i funkcjonalnych rozwiązań warto zdecydować się na zakup okien aluminiowych Aluprof MB 86, które swoimi parametrami nie tylko dorównują oknom wykonanym z drewna czy tworzyw sztucznych, ale w niektórych aspektach je przewyższają.

 

Trzykomorowe okna Aluprof w systemie MB-86 cechuje wysoka wytrzymałość profili, która umożliwia wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze.


Stolarka aluminiowa jest niezwykle trwała, m.in. dzięki dużemu zakresowi kształtowników. Stąd teżwykorzystuje się ją w różnych, nawet tych najbardziej wymagających stylach architektonicznych. Konstrukcja kształtowników w systemie MB 86 posiada 3 warianty wykonania, w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO.

Dzięki różnym kształtom profili zastosowanych w oknach aluminiowych Aluprof MB 86 nadają się one do montażu wielu wariantów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych. W ramach tego systemu można zastosować szyby dwukomorowe, akustyczne czy antywłamaniowe. Okna aluminiowe Aluprof MB 86 pozwolą więc zaspokoić potrzeby najbardziej wybrednych nawet użytkowników.


Aluprof MB 86 – innowacyjność i funkcjonalność

To pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym zastosowano aerożel – materiał charakteryzujący się doskonała izolacyjnością termiczną. Dzięki szerokim przekładkom termicznym o nowym kształcie bez przeszkód można zastosować dodatkową przegrodę w strefie izolacji profili. Funkcjonalna, dwukomorowa uszczelka centralna zastosowana w systemie okiennym Aluprof MB 86 doskonale uszczelnia i izoluje termicznie przestrzeń pomiędzy skrzydłem i ościeżnicą. Zastosowanie takiego rozwiązania wyraźnie obniża zużycie energii i pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

 

Estetyka oraz właściwości techniczne okien Aluprof MB 86 sprawiają, że mogą być one stosowane w najbardziej wymagających projektach. Nie dziwi więc fakt, iż cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród architektów i inwestorów, szukających coraz to nowych rozwiązań. Okna Aluprof MB 36 nie tylko doskonale nadają się do nowoczesnych domów jednorodzinnych, ale również idealnie pasują do projektu budynków z dużymi przeszkleniami czy nietypowymi kształtami okien. Szeroki wachlarz wzorów i bogata kolorystyka systemu MB 86 sprawia, że bez największych problemów wybierzesz produkt, który idealnie wpasuje się w architekturę Twoich wnętrz i będzie też doskonale pasować do elewacji budynku.


Właściwości

 • Profil 3 – komorowy o grubości 77 mm dla ramy oraz 86 mm dla skrzydła;
 • System z dwukomponentową uszczelką środkową;
 • Trzy warianty wkładów izolujących ST, SI i AERO;
 • Bardzo dobre właściwości statyczne;
 • Trwałość i wytrzymałość konstrukcyjna;
 • Możliwość stosowania okuć ALU lub PCV;
 • Możliwość wykonania ukrytego skrzydła;
 • Ug: 0,5 W/m2k;
 • Uw: 0,85 W/m2k.

 

Parametry techniczne systemu:

 • przepuszczalność powietrza: okna: klasa 4, drzwi: klasa 4, PN-EN 12207;
 • wodoszczelność: okna klasa E 1500 Pa, drzwi: klasa E1350 Pa PN-EN 12208;
 • izolacyjność termiczna (Uf):
  – MB-86 ST: okna: od 1,39 W/(m2K), drzwi: od 2,16 W/(m2K)
  – MB-86 SI: okna: od 0,92 W/(m2K), drzwi: od 1,76 W/(m2K), drzwi: MB-86 SI+: od 1,49 m2K
  – MB-86 AERO: okna: od 0,57 W/(m2K), drzwi: od 1,22 W/(m2K);
 • odporność na obciążenie wiatrem: okna: klasa C5, drzwi: klasa C1/B1, PN-EN 12210.

Wymiary

 • ZABUDOWA: 77 mm

Do pobrania

 

Pliki do pobrania…


 

Opis systemu okiennego

W przygotowaniu…

© 2020 OKNO PROJEKT. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl